BT ve Telekomünikasyon tüm faaliyetlerin merkezinde yapısal kablolama yer almaktadır. Çeşitli sinyalleri (telefon, veri, internet vs.) güvenilir ve hızlı bir şekilde taşıyabilecek yapılara gerek duyarlar. Yapısal kablolama ile daha hızlı ve verimli bir ağ sistemi ortaya çıkar.

Yapısal kablolama terimi kullanıcıları ve kaynakları birbirine bağlamak için kullanılan ağın kaynağındaki altyapıyı belirtmektedir. Teknoloji ve ölçeklendirilebilirlik bakımından her biri kendi avantajına ve dezavantajına sahip çeşitli kablolama yapılandırmaları mevcut olmaktadır.

firmamız içerisinde alanında uzman kişilerin projeleriniz de çalışacakları sistemleri için kullanılan tek bağlantı yapısı kurulum aşamasında ve genişletme veya değiştirme aşamalarında büyük ölçüde esneklik sağlayan hiyerarşik yıldız bağlantı yapısından oluşmaktadır. Fiziksel bağlantı yapısı fiilen kabloların node’lar arası bağlantısı için kullanımı gerçekleştirilmektedir. Yapısal kablolama da kullanılan aktif ağ cihazlarına ve protokollere göre belirleme yapılmaktadır. Fiziksel ve yapısal bağlantıların farklı olması olasıdır