Bulut bilişim kısaca, İnternet üzerinden bilgi işlemdir. Yani, bilgisayar sabit diskine ihtiyaç duymadan tüm verilerinizi saklamanızı, çalıştırmanızı ve erişmenizi sağlayacaktır.

Bulut Bilişim kullanım alanı, Microsoft uygulamalarınızda, veri depolamanız da, özel veritabanınıza ve telefon sistemlerinize kadar uzanır. Bulut sistemde saklanan bilgilere, nerede olursanız olun erişilebilirsiniz. Gmail, Facebook veya Dropbox gibi programlar kullanıyorsanız, henüz bilmiyor olsanız bile Bulut kullanıyorsunuz…

Teknolojinin önemi giderek artarken ve teknolojik gelişmeler tüm hızıyla devam ederken, KOBİ’lerin bundan tam olarak yararlanma ve BT’leriyle değer katma fırsatı var. Bulutun işletmenize nasıl fayda sağlayacağının 5 yolu:

BT maliyetlerini azaltın!

Bulut, satın alınması ve bakımı pahalı olan şirket içi sunucu tabanlı sistemlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Ayrıca, Bulut teknolojisi ile sadece ihtiyacınız olan ve kullandığınız kadar ödemesini yapabilmektesiniz.

İşletmeniz genişlerse ve daha fazlasına ihtiyacınız varsa, daha fazlası için ödeme yapabilirsiniz ve bunun tersi de geçerlidir. Birçok üçüncü taraf Bulut sağlayıcısı, ek lisans satın almanıza gerek kalmadan işletmenizin ihtiyaç duyduğu yazılımı da sağlar. Buna Microsoft uygulamaları, virüsten koruma ve istenmeyen posta önleme yazılımı dahildir.

Güncel tutmak

Daha önce işletmelerin tüm yükseltmelerini gerçekleştirmek için, bir BT teknisyeni istihdam etmesi gerekirdi veya bir üçüncü taraf yerinde BT hizmet sağlayıcısı kullanması gerekirken, Bulut sistemi ile artık buna ihtiyaç kalmadı. Ağınız, yalnızca uzaktan izlenip bakımı yapılabilir. Aynı zamanda yükseltmeler uzaktan, kolay ve sağlayıcıya bağlı olarak ücretsiz olarak gerçekleştirilebilir. Bu, kuruluşunuzun minimum maliyet ile teknolojik olarak güncel kalmasını sağlar.

Daha fazla çeviklik ve esneklik

İster evde ister hareket halinde olun, Bulut iş verilerinize her yerden, istediğiniz zaman herhangi bir cihazdan erişmenizi sağlar. Bu, çalışanları çeşitli konumlardan çalışmak için serbest bırakır ve çalışma üretkenliklerini en üst düzeye çıkarır.

Yükseltilmiş güvenlik

İş sitelerini güvenli ve emniyetli tutmak, tüm işletme sahipleri için bir önceliktir ve kendi BT’sini kurum içinde çalıştıran her KOBİ, kendi güvenliğinden sorumludur. Bu şirketlerin çoğu, kendi verilerini ve müşterilerinin verilerini tutan sistemlerini korumak için binlerce harcamayı göze alamaz. Ancak bulut sağlayıcıları yapabilir. Bulut hizmeti sağlayıcılarının çoğu, müşterilerinin verilerini, hem daha fazla fiziksel güvenlik hem de dış siber saldırılara karşı daha fazla koruma sağlayan son derece güvenli veri merkezlerinde depolayacaktır . Bulut hizmeti sağlayıcıları, verilerinin mümkün olduğunca güvenli ve emniyetli olduğundan emin olmak için müşterilerinin ihtiyaç duyduğu gönül rahatlığını sağlamak için binlerce harcama yapar.

İş sürekliliğini sağlamak

Günümüzün iş dünyasında şirketlerin 7/24 çalışması, yedekleme ve kurtarma süreçlerine tamamen güvenmeleri beklenir. Bulut, bunu en ekonomik şekilde olmasını sağlar.

Bulut sağlayıcıları, verilerinizi sürekli olarak yedekler. Bu sayede, olumsuz bir durumunda bile verileriniz korunmuş olacaktır. Operasyonlarınızı hızlı bir şekilde yedeklenip çalıştırılabileceği ve kritik görev verilerinizin kaybolmayacağı anlamına gelir.

ELF Bilişim Sistemleri olarak, şirketlerin Bulut sisteminde ki teknolojiden tam olarak yararlanmasına yardımcı olmaktayız. Yıllardır Bulut bilişim ile ilgilenmekteyiz ve birçok işletmeyi bu sistemle tanıştırdık. İşinizi kolaylaştırmak ve firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda en uygun maliyetli altyapıyı sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiğiniz her şeyi, çekinmeden bizlere iletebilirsiniz.

EN İYİ BULUT SAĞLAYICILARI

  • AWS,
  • Microsoft Azure
  • Google Cloud

UD bilgisayar çalışması?

Şirketler, kendi bilgi işlem altyapılarına veya veri merkezlerine sahip olmak yerine, bir bulut hizmeti sağlayıcısından uygulamalardan depolamaya kadar her şeye erişim kiralayabilir.

Bulut bilişim hizmetlerini kullanmanın bir yararı, firmaların kendi BT altyapılarına sahip olması, kurulum ve sürdürülebilmeleri ciddi maliyetli olmaktadır. Ayrıca kendi altyapı oluşturmanın karmaşıklığı da, firmaları Bulut sisteme yönlendirmektedir. Bulut sistem ile kullandığın kadar ödeme avantajı, kolay ulaşabilme ve uygun maliyetleri ile şirketlerin sıklıkla tercih ettiği sistem haline gelmiştir.

Bulut, daha düşük fiyatlar ile, daha iyi teknoloji sunar. Bu teknoloji, işinizi daha hızlı ve daha güvenli duruma getirir. Bulut hizmetleri küçük ve orta ölçekli işletmelerin, büyük işletmelerle aynı teknolojiye erişmesi için bir araç olarak tanıtıldı.

Sağladığımız Bulut Hizmetlerimiz Nelerdir?

  • Bulut Sunucu
  • Bulut Santral
  • Bulut Spam Filtre
  • Bulut HotSpot (5651 Loglama)
  • Bulut Backup